Načítání
0
Zámek Milotice
Zámek Milotice
Zámek Milotice
Zámek Milotice
Zámek Milotice
Přidat fotografie
Přidat
fotografie

Zámek Milotice

183 m.n.m.

Zámek Milotice se nachází v obci Milotice v okrese Břeclav na jižní Moravě v České republice. Zámek byl postaven v barokním stylu v 18. století na místě původní tvrze a byl v majetku různých šlechtických rodů. V průběhu let byl několikrát přestavován a rozšiřován, a v současnosti je považován za jednu z nejvýznamnějších památek na jižní Moravě.

Zámek Milotice má čtyřkřídlou dispozici a je obklopen anglickým parkem, ve kterém se nachází rybník a různé sochy a kašny. Interiéry zámku jsou bohatě vyzdobeny freskami, malbami a sochami a uchovávají v sobě hodnotné sbírky uměleckých děl, nábytku a historických předmětů.

Dnes je zámek Milotice přístupný veřejnosti a slouží jako kulturní centrum, kde se konají různé kulturní a společenské akce, jako jsou výstavy, koncerty a svatební obřady.

Vhodné pro:

Děti Psy Kočárek Hendikepované Piknik Kolo

Dostupnost a fyzická náročnost:

Nejbližším větším městem je Kyjov, který je vzdálen asi 10 km na jihovýchod.

Doprava k zámku Milotice je možná autem nebo veřejnou dopravou. Pokud cestujete autem, můžete využít dálnici D2 a odbočit na exit 40 směrem na Kyjov. Z Kyjova se pak po silnici číslo 422 dostanete do Milotic.

Pokud cestujete veřejnou dopravou, nejbližší železniční stanicí je Kyjov. Z Kyjova jezdí pravidelně autobusy do Milotic. Autobusová zastávka "Milotice, zámek" se nachází přímo u vstupu do zámeckého areálu.

Více informací o spojích veřejné dopravy můžete najít na webových stránkách Dopravního podniku měst Kyjova a Veselí nad Moravou nebo na stránkách jízdního řádu Českých drah.

Časová náročnost:

Časová náročnost návštěvy zámku Milotice závisí na vašich zájmech a tom, kolik času chcete věnovat prohlídce zámku a jeho okolí.

Prohlídka zámku v délce 50 minut vás provede nejzajímavějšími místnostmi zámku a nabídne vám možnost nahlédnout do bohaté sbírky uměleckých děl a historických předmětů. Pokud si chcete prohlídku zpříjemnit a vychutnat si atmosféru zámku, doporučuji si na ni vyhradit alespoň 1-2 hodiny.

Okolí zámku je také krásné a nabízí mnoho příležitostí k procházkám a odpočinku v anglickém parku s rybníkem a sochami. Pokud se chcete projít po parku, navštívit nedalekou kapli nebo si odpočinout v zámecké kavárně, může být návštěva zámku i delší než 2 hodiny.

Celkově lze tedy říci, že časová náročnost návštěvy zámku Milotice závisí na vás a vašich preferencích, ale doporučuji si na ni vyhradit alespoň 1-2 hodiny.

Tipy a doporučení:

Zámek Milotice a jeho okolí nabízí mnoho zajímavostí a aktivit, které můžete během návštěvy vyzkoušet. Zde jsou některé z nich:

  • Cyklotrasy: Okolí zámku nabízí několik cyklotras různých délek a náročnosti, které vás zavedou do malebné krajiny Břeclavska.

  • Lednicko-valtický areál: Nedaleko zámku Milotice se nachází další významná barokní památka - zámek Lednice a zámek Valtice. Celý areál je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO.

  • Lednické rybníky: V okolí zámku Lednice se nachází rozlehlý systém rybníků, které poskytují útočiště pro mnoho druhů ptáků a dalších živočichů. Můžete si tu vypůjčit loď nebo kánoi a projet se po kanálech a rybnících.

Web, vstupné a otevírací doba:

Vstupné do zámku Milotice se liší v závislosti na typu vstupného a věku návštěvníků.

Celkově lze tedy říci, že návštěva zámku Milotice není finančně náročná a vstupné se pohybuje v průměru v cenové relaci s ostatními kulturními památkami v České republice.

Zobrazit na mapě:

Lokalita

V blízkém okolí

Zoo Hodonín
10.8 km
Stezka nad vinohrady
17.2 km

Stezka nad vinohrady

Kostel sv. Jiljí Vrbice
18.1 km

Kostel sv. Jiljí Vrbice

Zámek Buchlovice
20.1 km
Hrad Buchlov
20.7 km
Rozhledna Kraví hora
21.5 km

Rozhledna Kraví hora

Rozhledna slunečná
23 km

Rozhledna slunečná

Rozhledna Salaš
25.7 km
Zobrazit další